Wróć

Zapisy na kurs i płatności

Załóż konto na Portalu Szkoły Impro, wypełniając dane w profilu użytkownika. Ważne, aby podać adres e-mail, którego używasz na co dzień, ponieważ wysyłamy na niego informacje związane z organizacją kursu. Następnie wybierz kurs, na który chcesz się zapisać, kliknij ZAPISZ SIĘ, a w kolejnym kroku PRZEJDŹ DO PŁATNOŚCI. Jeżeli posiadasz kod rabatowy, możesz przed płatnością podać go w odpowiednim polu. Po opłaceniu kursu twoje nazwisko pojawi się na liście zapisanych uczestników. Listę kursów, na które prowadzimy aktualnie zapisy znajdziesz też na naszej stronie internetowej w zakładce KURSY.

Prawdopodobnie wystąpił błąd płatności. Napisz do nas na adres kontakt@szkolaimpro.pl, a wyjaśnimy wspólnie tę sytuację.

Wszystko zależy od tego, ile czasu trwa kurs oraz jaki jest jego rodzaj. Ceny kursów w Szkole Impro wynoszą aktualnie 480, 510 lub 610 zł. Cena kursów musicalowych (szczególny przypadek) wynosi 800-1000 zł. Cena zajęć jednorazowych (tzw. „drop-in class”), które odbywają się w soboty i niedziele, to 40 zł. Cena biletu na wydarzenia Szkoły Impro w Resorcie Komedii wynosi 5 zł.

Tak. Niezwłocznie po zapisie na kurs i uiszczeniu opłaty prosimy przesłać prośbę oraz dane do faktury na adres kontakt@szkolaimpro.pl.

Nie przyjmujemy płatności na miejscu, gotówką czy kartą. Wszystkie zapisy i płatności prowadzone są przez stronę www.portal.szkolaimpro.pl.

Nie prowadzimy zapisów na listę rezerwową. W sytuacji, gdy miejsce się zwolni, informujemy o tym zawsze na Forum Szkoły Impro.

Niestety nie prowadzimy rezerwacji miejsc. Gwarancją miejsca na danym kursie jest wniesienie opłaty.

Prosimy o przesłanie pytania na adres kontakt@szkolaimpro.pl, zobaczymy, czy możemy pomóc. Każdą taką prośbę traktujemy indywidualnie, a odpowiedź będzie zależna od kilku czynników, takich jak to, czy brałeś/aś już udział w kursach Szkoły Impro lub jakie jest zainteresowanie kursem, którego dotyczy pytanie.

Niestety nie. Program Szkoły Impro jest tak pomyślany, by poszczególne kursy prezentowały umiejętności, które będą potrzebne na kolejnych poziomach nauki.

Prosimy o przesłanie pytania na adres kontakt@szkolaimpro.pl, zobaczymy, czy możemy pomóc. Każdą taką prośbę traktujemy indywidualnie, a odpowiedź będzie zależna od tego, jakie inne kursy masz w swoim doświadczeniu i czy pozwoliły one zdobyć ci potrzebne umiejętności.

Zgodnie z REGULAMINEM (punkt V) zwrot opłaty nie przysługuje, jeżeli: uczestnik zrezygnuje z udziału w kursie później niż na 7 dni przed jego rozpoczęciem; uczestnik zrezygnuje z udziału w trakcie kursu — niezależnie od przyczyny. Prośby o zwrot opłaty będą rozpatrywane o ile przekażesz nam taką wolę najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem kursu, wysyłając maila na adres kontakt@szkolaimpro.pl.

Organizacja kursów

Siedziba Szkoły Impro znajduje się pod adresem Bielańska 1, w Warszawie. Nasze sale warsztatowe (401 i 602), a także sala Resortu Komedii mieszczą się w budynku klubokawiarni Resort. Aktualnie wprowadzamy też do programu kursy w innych lokalizacjach i dzielnicach Warszawy. Dokładną informację o miejscu, w którym odbywa się kurs, znajdziesz zawsze w jego opisie.

Program Szkoły Impro jest ułożony według kolejnych poziomów, na których zdobywasz umiejętności potrzebne na wyższych kursach. Po uzyskaniu zaliczenia np. na kursie A2, możesz więc zapisać się na te kursy w Szkole Impro, które jako minimalne wymagane doświadczenie podają właśnie kurs A2.

Najczęściej jest to 12 lub 14 osób. W szczególnych przypadkach 10 osób, zdarzają się też kursy w większych grupach, po 16 osób.

Rzeczywiście, aby kurs wystartował potrzebna jest określona minimalna liczba osób. W zależności od rodzaju kursu jest to od 6 do 10 osób. Jeżeli kurs zostanie anulowany, otrzymasz niezwłocznie informację na adres e-mail, a cała opłata za kurs zostanie zwrócona na twoje konto w ciągu 7 dni. Jeżeli zależy ci na danym kursie, możesz też zachęcić znajomych do udziału.

Cykl kursu obejmuje 6 lub 8 zajęć, które odbywają się raz w tygodniu, a jedne zajęcia trwają najczęściej 2h, rzadziej 2,5 lub 3h. Organizujemy też, w soboty i niedziele, zajęcia jednorazowe (tzw. „drop-in class”), trwające po 2h oraz kursy weekendowe (typu „intensive”), które są podzielone zwykle na 4 bloki (2 w sobotę i 2 w niedzielę), trwające po 3h każdy.

Cykle kursowe odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 18:00-20:00 lub 20:30-22:30. Zajęcia jednorazowe (tzw. „drop-in class”) odbywają się w soboty (godz. 16:00-18:00) i w niedziele (godz. 12:00-14:00). Kursy weekendowe (typu „intensive”) odbywają się w sobotę i niedzielę, najczęściej w godz. 11:00-14:00, 15:00-18:00.

Na kursie 6-tygodniowym jest to jedna nieobecność, a na kursie 8-tygodniowym możliwe są 2 nieobecności.

Nie. Mimo, że program danego kursu jest podobny dla rożnych grup, to instruktor/ka prowadzi grupę, tworząc dla niej bezpieczną przestrzeń dla rozwoju oraz budując wzajemne zaufanie uczestników w grupie. Każda osoba, która pojawiłaby się na zajęciach jedynie „na chwilę”, zaburzyłaby klimat grupy, naruszyłaby jej proces.

Program Szkoły Impro

Pierwszy kurs w Szkole Impro, który jest otwarty dla wszystkich chętnych i do udziału w którym nie musisz mieć żadnego doświadczenia nazywa się 0: ZERÓWKA. Po jego ukończeniu możesz kontynuować naukę na kolejnych poziomach, stopniowo zdobywając nowe umiejętności. A jeżeli chcesz sprawdzić, czy improwizacja teatralna jest dla ciebie (chociaż na pewno tak!), zachęcamy cię do udziału w zajęciach jednorazowych (tzw. drop-in class), które odbywają się w każdy weekend i również są otwarte dla wszystkich chętnych: SOBOTA W SZKOLE IMPRO, NIEDZIELA W SZKOLE IMPRO.

Niestety, nie ma takiej możliwości. Zapraszamy za to na zajęcia jednorazowe (tzw. „drop-in-class”), otwarte dla wszystkich chętnych, które odbywają się w soboty i niedziele. To idealna opcja, by zorientować się, na czym polegają kursy improwizacji teatralnej.

Kursy regularne to kolejne poziomy w Szkole Impro. Zdobywasz na nich określone umiejętności, a dzięki temu możesz zapisać na następny, wyższy kurs. Pierwsze poziomy kursów regularnych to: 0: Zerówka, A1: Sceny dwuosobowe oraz A2: Spektakl. A co dalej? Po skończonym A2 wybierasz dla siebie ścieżkę, która najbardziej ci odpowiada. Ścieżki są trzy: SPEKTAKL FABULARNY, SPEKTAKL TEMATYCZNY, SPEKTAKL KRÓTKIEJ FORMY. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przejść wszystkie trzy ścieżki. Kursy autorskie to te, które nasi instruktorzy i instruktorki proponują w oparciu o własne doświadczenie i zainteresowania. Kursy autorskie to np. cykle Musical Improv czy Slow Comedy. Ze schematem nauki w Szkole Impro możesz zapoznać się na naszej stronie internetowej w zakładce O NAS.

Oczywiście! W Resorcie Komedii organizujemy wydarzenia różnego rodzaju. Przede wszystkim są to DŻEMY, podczas których nie tylko możesz oglądać, ale także wejść na scenę i zagrać swoją pierwszą scenę, nawet jeżeli jeszcze nie jesteś naszym uczniem/uczennicą. Dżemy są prowadzone przez instruktorów i osoby z nami współpracujące, które zaopiekują się tobą i przekażą niezbędne wskazówki. Kolejne to POKAZY GRUP, które ukończyły kursy w Szkole Impro. Zapraszamy cię na widownię oraz do gorącego oklaskiwania kolegów i koleżanek. W programie mamy też wydarzenia pod hasłem OTWARTA SCENA SZKOŁY IMPRO, czasem mają one formułę dżemową, a czasem pokazową. Wydarzenia Szkoły Impro odbywają się w każdy poniedziałek i niektóre środy (z wyłączeniem przerw świątecznych). Cena biletu wynosi 5 zł.

Program kursów i zajęć jednorazowych (tzw. drop-in class) znajdziesz na naszej stronie internetowej w zakładce KURSY, a także w portalu Szkoły Impro pod adresem www.portal.szkolaimpro.pl, a ponadto na naszym Facebooku w zakładce WYDARZENIA. Program wydarzeń w Resorcie Komedii (dżemów, pokazów grup i innych) znajdziesz na naszej stronie internetowej w zakładce WYDARZENIA, a ponadto na naszym Facebooku w zakładce WYDARZENIA.

Po ukończonym kursie uczestnicy prezentują się przed publicznością podczas POKAZÓW GRUP. Pokaz, w zależności od rodzaju kursu, trwa od 15 do 25 minut, w szczególnych przypadkach (np. po kursie Slow Comedy) — około 45 minut. Do pokazu przygotowuje was instruktor/ka podczas zajęć. Pokazów nie należy się absolutnie obawiać, dają one dużą radość i satysfakcję, a całe wydarzanie odbywa się w przyjaznej atmosferze i ma lekką formułę. Na wydarzenie możesz zaprosić swoich przyjaciół i rodzinę. Cena biletu dla widzów wynosi 5 zł. Radzimy spieszyć się z kupnem biletu, ponieważ pokazy cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności.

Inne kwestie

W Szkole Impro instruktorzy tworzą bezpieczną i przyjazną przestrzeń, w której nikt nie jest oceniany. Dbają też, aby zajęcia odbywały się we wzajemnym zaufaniu i szacunku uczestników oraz reagują na trudne sytuacje. Na początek zachęcamy cię do zapoznania się z kartą PRAW UCZNIA / UCZENNICY, które określają, czego i w jaki sposób możesz oczekiwać dla zagwarantowania sobie komfortu podczas zajęć. Każdy problem lub wątpliwość możesz też zgłosić instruktorowi/ce lub pisząc do nas na adres kontakt@szkolaimpro.pl.

Absolutnie tak! Improwizacja teatralna to tzw. niski próg wejścia — każdy niezależnie od umiejętności może czerpać satysfakcję z tych zajęć. Dlatego nie musisz mieć żadnego doświadczenia aktorskiego, aby rozpocząć naukę lub wziąć udział w dżemie Szkoły Impro.

Kupony prezentowe możesz kupić w Portalu Szkoły Impro, pod adresem: www.portal.szkolaimpro.pl. Do zakupu potrzebne jest posiadanie konta użytkownika. Kupony są ważne przez 12 miesięcy od dnia zakupu oraz mają rożne wartości: 40, 50, 100, 150, 200, 250, 300, 350, 400, 450, 500, 510, 610 zł. Po uiszczeniu opłaty otrzymasz od nas mailem plik .pdf z voucherem do samodzielnego wydrukowania. Ponieważ ten proces nie jest automatyczny, a każdy voucher przygotowujemy indywidualnie, sugerujemy nie odkładać kupna na ostatnią chwilę.

Wybierz kurs, na który chcesz się zapisać. Kliknij ZAPISZ SIĘ, a następnie w odpowiednim polu podaj KOD RABATOWY, który znajduje się na twoim voucherze. W kolejnym kroku PRZEJDŹ DO PŁATNOŚCI. W zależności od wartości twojego vouchera opłata za kurs zostanie pokryta w całości kodem rabatowym albo od ceny kursu zostanie odjęta kwota kodu rabatowego. Kod rabatowy jest jednorazowy. Pamiętaj, aby wykorzystać kod rabatowy w terminie, który jest podany na twoim voucherze.

Skontaktuj się z nami, wysyłając skan/zdjęcie vouchera na adres kontakt@szkolaimpro.pl. W odpowiedzi otrzymasz od nas dokładną instrukcję.

Napisz do nas w tej sprawie na adres kontakt@szkolaimpro.pl, podając w jakim terminie i godzinach chcesz wynająć salę. Jeżeli sala będzie dostępna, zarezerwujemy ją dla ciebie. Cena dla uczniów i uczennic Szkoły Impro wynosi 40zł/h (za każdą rozpoczętą godzinę). Płatność należy uiścić z góry, po otrzymaniu od nas danych do przelewu.

Zaloguj się na swoje konto i sprawdź, czy podałeś/aś poprawny adres e-mail oraz taki, którego używasz na co dzień. Pamiętaj, że tylko ty możesz zmienić adres e-mail w profilu użytkownika, my nie mamy do niego dostępu, więc ewentualną zmianę musisz wprowadzić samodzielnie.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Więcej informacji w POLITYCE PRYWATNOŚCI. View more
ZGÓDŹ SIĘ